На сторінці зібрані кредити від МФО з актуальною інформацією щодо терміну, суми кредиту і віку. Для подачі заявки перейдіть на сайт мікрофінансової компанії, клацнувши по кнопці “Оформити заявку”. Для гарантованого отримання грошей подайте кілька заявок в різні організації. Так ви зможете значно збільшити ймовірність оформлення позики.
Сортувати: Термін Відсоткова ставка Перший кредит Повторний кредит Вік
Онлайн-кредитування створено для того, щоб громадяни швидко вирішували проблеми фінансового характеру, не звертаючись до банків, які не працюють з невеликими сумами. Після заповнення заявки шукана сума надходить на картку позичальника: без дзвінків, тривалих перевірок та великої кількості документів. При цьому послугами МФО слід користуватися правильно.
Зміст:
- Критерії вибору мікрофінансової організації
- Загальні вимоги до позичальників
- Умови по мікропозикам
- Причини відхилення заявки
- Способи отримання мікропозики
- Відповідальність за прострочену заборгованість
- Чи можна продовжити позику
Критерії вибору мікрофінансової організації
На ринку України діє кілька десятків мікрофінансових організацій, що пропонують позичальникам позики на самих різних умовах. При цьому галузь мікрокредитування перенасичена «сірими» компаніями, які не перебувають в реєстрі Національного Банку України.
Користуватися послугами таких компаній не рекомендується, вони обслуговують клієнтів не у відповідності до законодавства: процентні ставки у них вище, а загальні умови мікрофінансування менш вигідні, ніж у легально працюючих МФО.
Головний критерій вибору організації – перевірка за реєстром НБ України. Якщо компанія фігурує в списку, значить вона працює легально і прозоро. Співпраця з такими МФО для позичальників безпечна. Перевірені та надійні гравці ринку розміщені в каталозі на нашому сайті.
Загальні вимоги до позичальників
Невелика позика – послуга, доступна для громадян України, які досягли повноліття на момент укладення договору. Основна частина МФО працює онлайн, тому вимога до реєстрації в певному регіоні не висувається: досить бути зареєстрованим на території України. Інші вимоги:
- Максимальний вік – 80 років.
- Відсутність прострочень на момент подачі заявки.
- Наявність постійного джерела доходу – не підтверджується документально.
При оформленні не використовуються довідки та додаткові документи – договір оформляється за паспортом. Також потрібно мати мобільний телефон і діючу електронну пошту.
Якими законами регулюється ринок онлайн-кредитів
Основні поправки стали чинними 1 січня 2021 року – закон № 891-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування, і обігу кредитних історій». На підставі цих законних актів з початку року функціонують всі МФО, які знаходяться в реєстрі НБУ. За порушення цих норм компанія виключається з реєстру, і, відповідно, позбавляється права надавати громадянам послуги мікрофінансування на легальній основі.
Умови по мікропозикам
Для залучення клієнтів МФО пропонують спеціальну послугу – перший кредит без відсотків, для доступу до неї важливо бути новим позичальником, до цього моменту не мати позик в даній компанії. Щоб відсотки не нараховувалися, потрібно повернути борг в обумовлені терміни. Подальше звернення є на базових умовах, які виглядають наступним чином (загальна вибірка):
- Сума – 200 – 30 000 гривень.
- Терміни кредитування – 1-30 днів.
- Відсоткова ставка – 0,01-1% в день.
Ставка розраховується по днях, так як невеликий кредит оформляється на короткий термін з можливістю його продовження (пролонгації). Сума в умовах вказана в загальному вигляді, на ринку є компанії, що видають до 50 000 гривень перевіреним (постійним) клієнтам.
Причини відхилення заявки
Законодавство дозволяє мікрофінансовим організаціям не оголошувати причину відмови за заявкою, тому клієнт не зможе дізнатися, чому саме компанія прийняла таке рішення. При цьому в список об’єктивних і частих причин включені наступні:
- Зіпсована кредитна історія – наявність відкритих або закритих прострочень по кредитних картах, кредитам, мікропозикам і іншим продуктам, які передбачають наявність кредитної лінії.
- Висока кредитне навантаження – на момент подачі заявки у клієнта є непогашені позики в декількох МФО.
- Використання в заявці завідомо недостовірних (підроблених) даних – про місце реєстрації, роботі, доході, або недійсні контакти.
- Невідповідність вимогам компанії – до віку, реєстрації, документального забезпечення.
- Відсутність інструменту для перерахування суми позики – банківської картки, електронного гаманця, банківського рахунку.
- Після відмови деякі МФО вводять мораторій (заборону/обмеження) на повторну подачу заявки. Тривалість – до одного місяця. Мораторій діє незалежно від того, усунена причина відмови у видачі позики чи ні.
Приклад розрахунку відсотків
Відсоткова ставка – умова договору позики, від якої залежить переплата. Нараховується вона за кожен день користування позикою. При отриманні 1000 гривень на 10 днів під 1% в день приклад розрахунку буде наступним: кожен день на суму основного боргу нараховується по 10 гривень (1% від 1000), і до кінця терміну дії договору позичальник поверне 1100 гривень.
Повернути гроші можна до кінця терміну дії договору – в цьому випадку компанія зробить перерахунок відсотків на день погашення заборгованості. Штрафи за дострокове погашення заборгованості не передбачені.
Способи отримання мікропозики
МФО, що працюють дистанційно, видають мікропозики наступними способами: на банківську картку, банківський рахунок, електронний гаманець, готівкою – за системами грошових переказів. Якщо Ви використовуєте картку, то вона повинна бути випущена українським банком, мати фізичний носій, і бути іменною – з прізвищем та ім’ям власника на лицьовій стороні.
Маленький кредит видається на ідентифіковані електронні гаманці. Під ідентифікацією розуміється проходження перевірки в системі із завантаженням документів і прив’язкою банківської картки. Компанія перед видачею позики повинна упевнитися, що гаманець належить позичальнику, а не іншій особі. Для цього і потрібна ідентифікація особистості.
Банківський рахунок – використовується рідше за інші способи отримання грошей, причина цього – термін зарахування. Гроші на рахунок надходять протягом 5 днів. Ця умова не підходить для позичальника, який планує отримати суму швидко, після обробки онлайн-заявки.
Готівкою за системами грошових переказів позики перераховуються протягом 10-15 хвилин. Після укладення договору клієнт з паспортом відвідує офіс системи переказів, і після перевірки документів отримує суму готівкою, без комісії та інших відрахувань.
Відповідальність за прострочену заборгованість
Підписуючи договір, в тому числі і електронний, позичальник повинен ознайомитися з пунктами, що передбачають відповідальність за невиплату заборгованості по позиці. Мікрофінансова організація за законом зобов’язана прописувати всі штрафні санкції в окремому пункті з конкретними цифрами, без розмитих формулювань і визначень, що мають двоякий сенс.
За кожен день прострочення МФО нарахує штрафні відсотки у вигляді 0,1-0,5% від суми основного боргу. Також можуть бути передбачені разові штрафи – певний відсоток від суми заборгованості. При цьому максимальна сума нарахованих штрафних відсотків в залежності від виду мікропозики обмежується законодавством.
Підключення колекторів
З негативних наслідків виходу на прострочення виділяється робота колекторів, яких підключає компанія при тривалому терміні простроченої заборгованості. Спочатку з позичальником працює внутрішній відділ по стягненню заборгованості – фахівці в штаті МФО. Якщо їхня робота не дає результату, до процесу стягнення підключається колекторське агентство, яке діє на підставі агентського договору. Згідно із законом колектори мають право:
- Дзвонити позичальникові та відправляти листи.
- Особисто зустрічатися з боржником.
Взаємодія з третіми особами (родичами, друзями, колегами) забороняється законодавством. Протягом якого терміну колектори працюють з боржником, вирішує МФО. За одним договором може змінитися 3-4 колекторських агентства. Якщо і їх робота не дає результату, кредитор має право звернутися з позовом до суду.
Чи можна продовжити позику
Продовження (пролонгація) строку дії договору передбачається в ряді компаній. Опція допомагає позичальникам уникати виходу на прострочення, якщо до кінця терміну дії угоди немає суми для погашення заборгованості повністю. Продовження використовується після оплати відсотків, нарахованих на поточний день.
Сума основного боргу залишається незмінною. Продовжується кредит до 3-5 разів, в залежності від умов в конкретній МФО. Послуга не поширюється на безвідсоткові кредити, а також нею не можна скористатися після виходу на прострочення.
Контакти МФО, Розпорядження Нацкомфінпослуг, коди ЄДРПОУ
МФО | Юридична інформація |
---|---|
CreditPlus |
|
Є-Грошi |
|
Moneyveo |
|
Качай Гроші |
|
SOS credit |
|
Швидко Гроші |
|
Loany |
|
Money4you |
|
Credit7 |
|
Zecredit |
|
SelfieCredit |
|
SlonCredit |
|
CreditKasa |
|